SuperNationals

Jest to bardzo obszerna grupa z bardzo małymi obostrzeniami i wieloma klasami. Praktycznie każde auto z napędem na jedną oś znajdzie tu dla siebie miejsce. Głównym podziałem jest więc podział na przedni i tylni napęd.  Ponad to kolejnym podziałem jest podział pojemnościowy na trzy klasy. Mimo tylu podklas wszyscy zawodnicy podczas wyścigu nie koniecznie muszą ścigać się z zawodnikami ze swojej klasy, będą oni ustawiani według klucza w zależności od czasów wszystkich zawodników z klasy SuperNational. Dzięki temu Citroen Saxo należący do klasy K1 (1 – oznacza pojemność do 1600 cm^3) może być ustawiony na polach startowych razem z dwulitrowym Oplem Astrą należącym do klasy K2 (do 2000cm^3).

 

Kierowcy klasy SuperNationals Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Rallycross

pustak
genstwa_opis Genstwa Michał

Po bardzo dobrym sezonie 2014 Michał po problemach na drugiej rundzie sezonu 2015 postanowił skupić się na budowie nowego samochodu w celu walki o najwyższe miejsca grupy Supernationals.

 

 

gorniak_opisGórniak Robert

Robert z sezonu na sezon zajmuje coraz lepsze miejsca w grupie Supernationals. Sezon 2015 zakończył na 4 miejscu.

 

 

 

grodzki_opisGrodzki Sylwester

Sezon 2015 to debiut dla tego zawodnika, jednak bardzo mu się spodobał i mamy nadzieję na kolejne starty tego zawodnika w przyszłym sezonie.

 

 

 

konrad_kacprzak miniKacprzak Konrad

Bardzo szybki zawodnik co nie raz pokazywał wygrywając pojedyncze zawody. W sezonie 2014 Konrad zajął drugie miejsce w grupie Supernationals oraz pierwsze w K3, w sezonie 2015 jednak mimo świetnego początku awarie silnika wyeliminowały go z walki o dobry wynik.

 

 

krzysiak_opisKrzysiak Daniel

mimo że Daniel od niedawna ściga się w Polskim Rallycrossie to jak sam wspominał zakochał się w tej dyscyplinie bez pamięci. Daniela będziemy mogli podziwiać w tylnonapędowym BMW.

 

 

lewandowski_opisLewandowski Kamil

Bardzo mocne i szybkie Polo Kamila nie raz pokazało że gdy tylko nie trapią go awarie mechaniczne wraz z Kamilem stanowią wspaniały szybki duet.

 

 

 

melon_opisMelon Paweł

Zadebiutował w Rallycrossie w sezonie 2015 w tylnonapędowym aucie. Po udanym debiucie Paweł planuje kontynuację startów w mocniejszym BMW.

 

 

 

mruk_opisMateusz Mruk

Ma na swoim koncie zwycięstwo w Pucharze Polski Junior Buggy 2013. W naszym cyklu również niejednokrotnie pokazywał świetne tempo jednak awarie techniczne spowodowały że Mateusz nie mógł nawiązać walki z czołówką. Mimo to sezon 2015 zakończył z trzecim miejscem w klasie K3.

 

 

miazga_opisMiazga Krzysztof

mimo częstych problemów technicznych ze swoja Toyota Starlet dzielnie walczy o jak najlepsze miejsce w grupie Supernational.

 

 

 

mrozek_opisMrożek Marcin

Marcin startuje clio w klasie Supernationals. Już nie raz pokazał że potrafi wykorzystać każdą okazję nadarzającą się podczas wyścigu. Efektowna jazda Marcina zawsze przypada do gustu kibicom.

 

 

 

zkutyna Kutyna Łukasz 

Startował w popularnych Szayowozach, a później w Wyścigach Górskich. W Rallycross mogliśmy go zobaczyć w klasycznym Oplu Astra OPC w którym walczył o czołowe lokaty w generalce klasy SuperNational.

 

 

pustak
Marek Ozimski Ozimski Marek

Od lat związany z Rallycrossem. Wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie 1. Później startował w BMW w klasie 6 i SuperNationals.

 

 

 

 

maciej_pietrzak_profilPietrzak Maciej-Roch

W 2012 roku Mistrz Polski w wyścigach długodystansowych E1-2000 i II Wicemistrz w Sprincie WSMP E1-2000.

 

 

 

 

marcin_perzyna00_profil Perzyna Marcin

Jeden z najszybszych zawodników w Supernationals ścigających się samochodem z napędem na tylną oś. Charakterystyczne biało zielone BMW Marcina specjalizowało się w atomowych startach oraz pięknej widowiskowej jazdy w kontrolowanym poślizgu.

 

 

ruszczynski_opisRuszczyński Bartłomiej

charakterystyczna potężna Alfa Romeo Bartka Ruszczyńskiego to stały element PRX mimo, że Bartek na co dzień mieszka w Niemczech i tam również ściga się w cyklu DRX z wieloma sukcesami. W sezonie 2014 Bartek zdominował konkurencję zajmując pierwsze miejsce w grupie Supernationals. W sezonie 2015 niestety nie był tak szczęśliwy przez co dopiero 8 miejsce w grupie.

 

smolinski_opisSmoliński Piotr

Piotrek miał duże problemy podczas swojego debiutu w PRX w sezonie 2015. Mimo to mamy nadzieję że sezon 2016 będzie bardziej owocny dla tego zawodnika

 

 

 

sobecki_opis Sobecki Dariusz

Dusza towarzystwa w parku maszyn podczas zawodów PRX. Darek startował już w wielu samochodach i wielu klasach, mimo to zawsze świetnie się bawi i walczy o każdy milimetr toru.

 

 

starobrat01 Starobrat Witold

Doświadczony zawodnik. Zakochany w Rallycrossie. Można go spotkać na zawodach w Czechach, Austrii, na Węgrzech, Litwie czy Łotwie. Startował już w SuperCars, obecnie w SuperNationals w BMW.

 

 


alan_opis Wiśniewski Alan

jeden z najbardziej utalentowanych młodych polskich zawodników. Mimo swojego młodego wieku Alan ma na swoim koncie wiele sukcesów w tym zwycięstwo w sezonie 2015 w klasie K2 a także klasyfikacji generalnej grupy Supernationals.

 

 

woloch_profil Wołoch Sławomir

Sławek to bardzo charyzmatyczny zawodnik i wielki przyjaciel polskiego Rallycrossu. Na co dzień Sławek ściga się w angielskim Rallycrossie mimo to bardzo chętnie korzysta z zaproszenia i odwiedza cykl PRX