Jak dokładnie i bezpiecznie myć samochód na myjni samoobsługowej?

​Niezależnie, czy jest się właścicielem nowego auta, czy starego każdy chce, aby auto wyglądało dobrze. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednia systematyczna pielęgnacja auta. Wbrew pozorom nie kończy się na kilkuminutowej wizycie na myjni bezdotykowa ze szczotką.

Jak korzystać z myjni samoobsługowej?

Jedną z pierwszych czynności, jaką powinno się zrobić przed myciem auta, jest jego dokładne opłukanie. Najlepiej wykorzystać do tego wodę demineralizowaną, która znajduje się myjni samoobsługowej. Dzięki niej uniknie się brzydkich osadów na karoserii. Dodatkowo będzie można pozbyć się z powierzchni auta piasku, błota i wszystkich innych zanieczyszczeń.

Kolejnym krokiem jest opryskiwanie felg na myjni samoobsługowej. Co w przypadku, gdy felgi w samochodzie nie zostały pokryte powłoką ceramiczną? W takiej sytuacji śmiało można korzystać z tego programu. Warto jednak uważać, by środkiem do mycia felg nie popryskać karoserii. Mycie samochodu na myjni jest z pozoru bardzo łatwe. Jeśli dwa poprzednie etapy ma się za sobą, to można przejść do mycia całego samochodu. W tym przypadku znowu trzeba przestrzegać kilku zasad. Najlepiej jest zacząć od umycia maski i przedniej szyby. Następnie przechodzi się do tyłu i bagażnika, a na koniec zostawia boki samochodu. Mycie na tym programie odbywa się pod bardzo wysokim ciśnieniem wody. To właśnie dlatego, też, trzeba zachować odpowiednią odległość od auta. Najlepiej, gdy będzie to około 50 cm. Praca z tym programem na myjni samoobsługowej wymaga sporego doświadczenia. Trzeba w bardzo dokładny sposób pokrywać auto wodą i uważać, by nie zostały żadne zanieczyszczenia.

Końcowym etapem mycia samochodu na myjni jest płukanie. Po umyciu samochodu, auto znowu trzeba dokładnie opłukać. Podobnie jak na początku używa się wody demineralizowanej. Wiele myjni ręcznych bezdotykowych do tego programu dodaje także funkcję nabłyszczania z osuszaniem.

Jak myć auto na myjni?

Popularne myjnie samoobsługowe oferują kilka programów do mycia. Niektóre tylko podstawowe, inne także bardziej rozbudowane. Do takich należy np. oprysk felg czy aktywna piana. Na terenie wielu myjni ręcznych bezdotykowych znajdzie się też odkurzacze. Co więcej, szczotki do mycia, osuszacze do lakieru, czy uchwyty do mycia rowerów i kompresor. Można również znaleźć stanowisko do prania tapicerki.

W każdej myjni samoobsługowej znajdzie się instrukcję obsługi. Same programy sugerują kolejność mycia samochodu na myjni. Niestety często kierowcy korzystają z usług takich myjni w sposób niewłaściwy. Wynika to z pośpiechu czy braku wiedzy merytorycznej, jak i ze zbyt rozbudowanej oferty samej myjni. Warto zapoznać się z instrukcją mycia. Niewłaściwe użycie programów myjących może zakończyć się niedokładnym umyciem samochodu. Co więcej, nieodwracalnym uszkodzeniem jego powłoki lakierniczej. Mycie samochodu na myjni bywa przyjemne. Zadowolenie z czystego samochodu jest satysfakcjonujące. Warto od czasu do czasu skorzystać z myjni samoobsługowej.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.