Dlaczego konieczne jest dokładne sprawdzenie przed zakupem samochodów sprowadzonych zza granicy?

​Kiedy decydujemy się na zakup auta, które zostało sprowadzone do Polski w celu dalszej odsprzedaży, konieczne powinno być dla nas sprawdzenie go naprawdę dokładnie. Wynika to z faktu, że wiele takich pojazdów, zwłaszcza tych w naprawdę atrakcyjnych cenach, po prostu posiada ukryte wady, o których sprzedający nas nie informują.

Warto zastanowić się nad tym, skąd biorą się tak niskie ceny samochodów sprowadzanych? Wiele z nich trafia do nas np. z Niemiec. Chociaż część osób uważa, że samochody w Niemczech są tańsze, nie jest tak. Mogą być one nawet droższe niż w Polsce, chociaż raptem o kilka procent. Taki samochód jednak musi zostać do naszego kraju sprowadzony – generuje to pewne koszty, które po prostu muszą zostać doliczone do ceny końcowej pojazdu, czyli tej, który my za dany samochód zapłacimy. To jednak nie koniec – osoba sprowadzająca na każdym przywiezionym modelu musi zarobić, w końcu to jej praca. Wynagrodzenie takich osób również więc wliczane jest we wspomnianą cenę końcową. Zaskakujące jest więc to, że pomimo tych dodatkowych kosztów, cały czas trafiamy na ryku na samochody sprowadzone, w znakomitych cenach i podobnie równie świetnym stanie. Jak jest to jednak możliwe – czy to oznacza, że samochody w Niemczech można kupić tak tanio i w tak świetnym stanie? Niestety nie.

Samochody takie często posiadają ukryte wady. Sprzedający czy sprowadzający mają szanse je usunąć i doliczyć tę cenę do tej ostatecznej, ale wtedy będzie ona mniej atrakcyjna, a samochód będzie sprzedawał się drożej. Do tego, nie oszukujmy się – jako kupujący chcemy wierzyć w to, że samochód jest w takim świetnym stanie, a my natrafiliśmy na perełkę, co sprzedawcy skrzętnie wykorzystują. Podstawą w przypadku takich zakupów jest więc chłodna głowa.

Nie można zapominać również o tym, że trudno poznać prawdziwą historię takich pojazdów. Część z nich posiada nawet sfałszowane książki serwisowe – jest to znacznie prostsze w przypadku właśnie sprowadzanych pojazdów.

Jeżeli więc nie chcemy dać się oszukać i kupić prawdziwego (choć pięknego!) kota w worku – warto pojazd sprawdzić. Taką usługę może wykonać dla nas firma MobilEkspert. Jej ceny zaczynają się od 289 zł – to znacznie mniej niż koszty potencjalnych napraw. Warto zapoznać się z ofertę, cennikiem i sposobami pracy MobilEkspert – może to uchronić nas od dużych strat finansowych i jeszcze większych rozczarowań pojazdem, który w końcu miał być taki wspaniały.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.