Czy samodzielnie musimy sprawdzać używane auto przed zakupem?

​Chcesz kupić używany samochód – zanim jednak to zrobisz, nie zapomnij o tym, by dokładnie go sprawdzić. O czym dokładnie warto pamiętać przed zakupem i czy wszystko zawsze musimy zrobić sami? Odpowiedzi na te pytania czekają na Was poniżej!

Po pierwsze, rzeczy, które warto sprawdzić, jest naprawdę wiele. Zacznijmy od historii pojazdu – zmiany właścicieli, zgłoszenia kradzieży, kolizje, wypadku, stłuczki – o wszystkich tych rzeczach powinniśmy wiedzieć. Warto pamiętać również o sprawdzeniu historii napraw oraz zestawieniu ich z informacjami, co po jakiej ilości kilometrów warto wymienić, a co może zacząć się psuć. To pozwoli nam ocenić, czy stosunkowo szybko samochód może być dla nas źródłem dodatkowych, koniecznych inwestycji.

Koniecznie trzeba sprawdzić również stan techniczny podjazdu. Warto ocenić samochód od strony wizualnej, jednak koniecznie trzeba zajrzeć pod maskę oraz sprawdzić podwozie – do tego drugiego potrzebny będzie kanał. Nie zapominajmy również o potrzebie sprawdzenie ilości przejechanych kilometrów, tych faktycznych – jeżeli jest ich dziwnie mało, wartość tę możemy sprawdzić np. w ASO.

Wszystko to musi połączyć się również z jazdą testową. To dzięki niej możemy ocenić, czy wszystko faktyczni jest w porządku, czy nic nie stuka, a auto prowadzi się odpowiednio.

Aby dokonać odpowiednich oględzin, potrzebna będzie nam wiedza, doświadczenia oraz odpowiednie narzędzia. Oczywiście alternatywą jest ktoś, kto posiada wszystkie te rzeczy.

Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie lub nie czujemy się w pełni na siłach, by wykonywać oględziny, poszukajmy kogoś, kto zrobi to za nas. Idealnym wyborem okaże się firma Mobil Ekspert. Jeden z jej pracowników w cenie od 289 zł sprawdzi dowolny pojazd na terenie Polki. Po oględzinach trafi w nasze ręce dokładny raport – przykład znajdziecie na stronie Mobil Ekspert. Co ważne, cena nie zależy od lokalizacji, więc jeżeli będziemy chcieli sprawdzić pojazd na drugim końcu Polski, będzie to dla nas dodatkowa oszczędność czasu i pieniędzy – takie samodzielne oględziny mogły kosztować nas sporo, do tego mogłyby skutkować utratą wielu godzin na sam dojazd i powrót.

Więcej o pełnej ofercie firmy oraz jej cenniku dowiecie się na stornie internetowej www.mobilekspert.pl, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.