Czy powinienem sprawdzić używany samochód przed jego zakupem?

​Z podobnym pytaniem boryka się wiele osób, które chcą zdecydować się na zakup używanego samochodu. Same usługi sprawdzania takich pojazdów są coraz popularniejsze, oferują je m.in. takie firmy jak Motocontroler czy Mobil Ekspert – wiele osób jednak zastanawia się, czy nie są to pieniądze wyrzucone w błoto?

Jeżeli i Ty zadajesz sobie takie pytanie – bądź spokojny. Usługa sprawdzenia samochodu przed jego zakupem to naszym zdaniem jedna z najlepszych opcji, na jakie możesz się zdecydować. Oto przynajmniej kilka argumentów, które powinny przekonać Cię do tego, że nie będą to właśnie pieniądze wyrzucone w błoto.

A skoro już przy pieniądzach jesteśmy – ceny takich usług naprawdę nie są wysokie. Zazwyczaj za podstawowe pakiety oferowane przez taki firmy, jak np. Mobil Ekspert, zapłacimy mniej, niż 300 zł – to naprawdę cena, która nie jest wygórowana. Warto zestawić to sobie nawet z podstawowymi naprawami pojazdu, do których musimy być zmuszeni, jeżeli okaże się, że samochód miał wady, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

Takie usługi to również dodatkowa oszczędność – a przynajmniej w wypadkach, gdy dana firma oferuje takie usługi na terenie całej Polski (a tak jest w przypadku wspomnianych wcześniej firm). Dzięki temu nie musimy tracić ani czasu, ani pieniędzy na to, by samodzielnie udać się na oględziny takiego pojazdu. Jeżeli jest on oddalony od naszego miejsca zamieszkania o setki kilometrów – taka opcja to naprawdę prawdziwa wygoda.

Najważniejsze jest jednak to, że oszustwa czy niedomówienia w przypadku sprzedaży samochodów używanych, zwłaszcza tych sprowadzony do nas zza granicy, to nie są wyjątki – wielu sprzedających decyduje się na takie kroki, ponieważ wtedy ich ogłoszenia prezentują się naprawdę perfekcyjnie i są niezwykle konkurencyjne. Uczciwy sprzedający nie jest w stanie z nimi konkurować.

Sprawdzenia samochodów używanych przed ich zakupem jest naprawdę bardzo popularne i nie ma co się temu dziwić – w stosunkowo niskiej cenie możemy otrzymać szczegółowe informacje o pojeździe. Jeżeli planujemy zakup samochodu za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych, w naszym budżecie powinniśmy zaplanować również takie oględziny. Opamiętajmy również o tym, że odkryte wady to idealna okazja, by negocjować cenę – może się więc okazać, że zaoszczędzimy więcej, niż wydaliśmy na taką usługę. Warto również samemu zapoznać się z ofertami wspomnianych firm, na ich stornach znajdują się również przykładowe raporty – warto je sprawdzić, ponieważ są naprawdę szczegółowe!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.