Na co powinniśmy uważać podczas zakupu używanego samochodu?

​Każdy, kto ma w planach zakup samochodu używanego, nawet raptem kilkuletniego, powinien zdawać sobie sprawę, że może natknąć się na swojej drodze nie wielu niezupełnie uczciwych sprzedających. Co najczęściej przed nami ukrywają i jak możemy się chronić?

Przede wszystkim, zakupując używany samochód, powinniśmy bardziej zwrócić uwagę na pojazdy z naszej rodzimej dystrybucji, mniej na te sprowadzane zza zachodnich granic. Często te drugie są prezentowane nie dość za pojazdy lepsze, to również z tańsze. Jak jednak w takiej sytuacji wytłumaczyć fakt, że często za ich sprowadzenie odpowiadają osoby profesjonalnie się tym zajmujące, które nie dość, że muszą pokryć koszty sprowadzenia samego samochodu, to jeszcze muszą na każdej transakcji odpowiednio zarobić?

Fakt są następujące – wiele samochodów sprowadzanych ma różnorodne problemy techniczne, które są ukrywane przez sprzedających. To właśnie dzięki temu ceny wydają się nam tak okazjonalne. Powszechnym procederem jest oczywiście cofanie liczników, coraz częściej można też trafić m.in. na podrabiane książki serwisowe. Wszystko to sprawia, że zakup samochodu, którego stan techniczny faktycznie znamy, jest naprawdę bardzo trudno. W takim wypadku nieoceniona okazuje się wiedza na temat motoryzacji oraz mechaniki i idealnie jest, gdy albo my, labo ktoś z naszych bliskich (który pomaga nam w zakupie samochodu) taką właśnie wiedzę posiada. Dzięki temu samodzielnie możemy przynajmniej częściowo ocenić, czy sprzedający przekazuje nam prawdziwe informacje dotyczące danego pojazdu.

Co jednak zrobić, gdy takiej wiedzy nie posiadamy? Idealnym sposobem będzie zdecydowanie się na ofertę firmy Mobilekspert. Zajmują się oni sprawdzaniem dla ich klientów wybranych przez nich samochodów. Ceny takich usług zaczynają się od 289 zł – to znacznie mniej niż potencjalne koszty, które poniesiemy, jeżeli kilka tygodni czy miesięcy po zakupie zaczną ujawniać się wady i problemy, o których nie mieliśmy pojęcia.

Sama firma Mobilekspert zatrudnia profesjonalistów, którzy sprawdzą dowolny samochód na terenie całego kraju (to znów oszczędność czasu i pieniędzy w momencie, w którym zainteresuje nas pojazd oddalony od nas o setki kilometrów). Ekspert umawia się ze sprzedającym, dokonuje dokładnych oględzin oraz przeprowadza jazdę próbną, a po wszystkim przesyła klientowi raport, w którym nie dość, że przedstawia faktyczny stan pojazdu, to jeszcze rekomenduje jego zakup lub też nie.

Zapraszamy do zapoznania się z dokładną ofertą Mobilekspert oraz z przykładowym raportem, który również znajduje się na ich stronie internetowej.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.