Kiedy wybrać transport lotniczy?

Obecnie istnieje tak wiele różnych rodzajów transportu, że wybór najlepszego wydaje się być dość problematyczny. Należy wybrać sposób, w jaki towar będzie przewożony, kierując się wadami i zaletami, jakie niesie ze sobą konkretny rodzaj transportu i odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla nas najważniejsze, czy to, aby przesyłka dotarła szybko, czy to, aby koszty były możliwie jak najniższe. Transport lotniczy staje się idealnym rozwiązaniem wtedy, kiedy zależy nam na tym, aby ładunek dostał się w miejsce docelowe szybko.
 

Samoloty dają możliwość wykonania transportu nawet w ciągu jednego dnia. Koszty takiej operacji są wysokie, ale czas zostanie skrócony do minimum. Jeśli chcemy przetransportować ładunek, który ma średnią wagę i pojemność, samolot będzie dobrym rozwiązaniem, ale warto pamiętać o tym, że ładowność samolotów jest ograniczona, także jeśli nasz ładunek jest wielkogabarytowy, lepiej będzie wybrać inny rodzaj transportu, na przykład morski czy kolejowy.
 

Zanim wybierzemy samolot, konieczne jest to, aby upewnić się, że w kraju, do którego chcemy dotrzeć ze swoją przesyłką, transport lotniczy jest dobrze rozwinięty. Tak samo ważne jest tu odpowiednie przygotowanie miejsca nadania przesyłki, jak i jej odbioru. Nawet jeśli nie będziemy mieli problemu z tym, żeby znaleźć lotnisko, z którego wyleci nasz ładunek, może okazać się, że samolot będzie miał problem z dostarczeniem towaru w miejsce docelowe. Zawsze trzeba również brać pod uwagę to, że transport lotniczy musi współpracować z innymi rodzajami transportu, gdyż ładunek jakoś musi zostać dostarczony z samolotu do miejsca, w którym ostatecznie ma się znaleźć.
 

Jeśli lotnisko znajduje się w dużej odległości od magazynu, inwestycja ta może przestać być opłacalna, a błyskawiczny czas dostawy zamienić się w znacznie bardziej czasochłonny. Jeśli jesteśmy obciążeni ściśle ustalonymi terminami, w których ma dojść do odebrania dóbr materialnych, samolot również może okazać się zawodny, gdyż jest on w dużej mierze uzależniony od czynników atmosferycznych i związanej z nimi widoczności. Jeśli więc nie możemy sobie pozwolić na to, aby pojawiło się kilkugodzinne opóźnienie, powinniśmy poszukać innego, bardziej dogodnego środka transportu.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.