Czy powinniśmy uważać na samochody sprowadzone do Polski z Niemiec?

​Wiele osób, które poszukują dla siebie idealnego samochodu używanego, często trafia na oferty tych, które do Polski zostały sprowadzone z Niemiec. Często są to oferty skrajnie atrakcyjne – czy jednak powinniśmy na nie uważać?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak – im oferta jest bardziej atrakcyjna, tym czerwona lampka w naszej głowie powinna zaświecie mocniej. Co najczęściej wyróżnia samochody sprowadzone z Niemiec?

Często prezentują się one bardzo atrakcyjne od strony wizualnej, mają naprawdę niskie przebiegi, do tego często były serwisowane w ASO, a wszystko to łączy się z naprawdę bardzo atrakcyjną ceną.

Musimy jednak wiedzieć, że samochody – chociaż może nam się wydawać inaczej – w Niemczech nie są tańsze! Nie jest to przynajmniej zasada, a jeżeli cena jest inna, to równie dobrze wahania te mogą pojawić się w obie strony. Powinniśmy więc wstępnie zakładać, że cena danego pojazdu, w danym stanie, powinna być podobna jak w Polsce lub różnica w niej będzie raczej niewielka.

Pamiętajmy również, że sprowadzenie takiego samochodu kosztuje, a ten, kto się tym zajmuje, musi na nim również zarobić. Koszty te muszą zostać doliczone do naszego samochodu, ponosimy je my – kupujący.

Skąd więc tak niskie ceny? Niestety, samochody sprowadzane z Niemiec często posiadają wady techniczne, które są skrzętnie ukrywane przed kupującymi. Dodatkowo, w ich przypadku bardzo łatwo cofnąć licznik, nawet o setki tys. kilometrów, sfałszowanie książki serwisowej też nie jest trudne, za to sprawdzenie tych informacji już tak – warto zadzwonić do danego ASO, czy dany pojazd faktycznie był tam serwisowany!

Samochody są więc kupowane w wątpliwie atrakcyjnym stanie, ten natomiast jest odpowiednio „podkolorowany”, wady techniczne zostają zamaskowane (najlepiej jak najniższym kosztem, by nie podnosił on zbytnio ceny końcowej pojazdu) i taki oto podjazd jest nam często oferowany.

Jeżeli nie chcemy dać się nabrać i żałować zakupu, zachęcamy do dokładnych oględzin samochodu przed zakupem. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, polecamy takie firmy, jak Mobil Ekspert czy Motocontoler, dzięki którym poznamy stan techniczny i historię pojazdu, dzięki czemu po prostu nie damy się oszukać! Ceny takich usług zaczynają się od mniej, niż 300 zł, są więc naprawdę tanie i nic dziwnego, że tak wielu Polaków obecnie się na nie decyduje!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.