Samochody używane zza granicy – co musisz o nich wiedzieć?

Bardzo często, gdy poszukujemy atrakcyjnych ofert sprzedaży samochodów używanych, trafiamy właśnie na samochody, które do Polski zostały sprowadzone. To, czym charakteryzują się one bardzo często, to znakomity stosunek jakości do ceny. Zazwyczaj są one niezwykle zadbane (a przynajmniej tak prezentują się na zdjęciach), mają za sobą niewiele przejechanych kilometrów, a do tego są po prostu sprawne technicznie i tańsze, niż podobne samochody (w podobnym stanie technicznym), jednak pochodzące z Polski. Czy jest tu jakiś haczyk?

I chociaż nie chcemy stwierdzać, że jest on zawsze, to pojawiają się one jednak dość często. Na samym początku przedstawimy jednak sytuację, nad którą warto się zastanowić. Czy samochody np. w Niemczech są tańsze niż Polsce? Zazwyczaj nie lub różnie te są minimalne. Do tego sprowadzenie samochodu kosztuje – sam proces wymaga inwestycji, a do tego osoba, która to robi, również musi na tym zarobić. Zarówno pierwsze koszty, jak i prowizja dla sprowadzającego, muszą zostać doliczone do końcowej ceny w Polsce – jak to więc możliwe, że są one takie niskie?

Niestety, często zdarza się tak, że nie wiemy o tych pojazdach wszystkiego. Mogą mieć on cofane liczniki (nawet znacznie! Obecnie cofniecie ich o nawet 200 tys. km lub więcej nie jest niczym niespotykanym), dodatkowo w takich przypadkach łatwiej sfałszować książkę serwisową. Czasami zdarza się tez tak, że wady pojazdów są po prostu maskowane najtańszymi sposobami – z tego powodu wiele osób zna kogoś, komu kilka miesięcy po zakupie pojazdu zaczyna się w nim psuć tak wiele.

Na samochody sprowadzane powinniśmy uważać szczególnie. Konieczne powinno być dokładne sprawdzenie ich stanu technicznego, zanim dokonamy zakupu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, polecamy zdecydowanie się na ofertę firmy Mobil Ekspert. W cenie niższej niż 300 złotych, sprawdzą oni dla nas wybrany przez nas pojazd na terenie całego kraju, a następnie w ciągu maksymalnie 48 godzin dostaniemy dokładny raport, który będzie posiadał również zdjęcia oraz sugestie sprawdzającego, czy dany pojazd kupić warto, czy też nie.

Dodatkowo, będziemy pewni, że znamy stan pojazdu, który chcemy kupić. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy i jednocześnie nie przepłacimy. Więcej o ofercie firmy można dowiedzieć się na ich stronie internetowej, pod adresem https://mobilekspert.pl, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Zobacz również