Cztery kroki do zakupu używanego samochodu

Jeżeli dopiero zaczynasz szukać używanego samochodu, masz długa drogę przed sobą. Rynek wtórny samochodów w Polsce kwitnie. Nie brakuje również aut sprowadzanych od naszych zachodnich sąsiadów. Znalezienie odpowiedniego samochodu może stanowić nie lada wyzwanie. Stworzyliśmy, zatem listę kroków, które pomogą Ci znaleźć idealne auto używane.

Określ na jaki samochód możesz sobie pozwolić
Wyznacz sobie sumę, którą jesteś w stanie wydać na samochód i po prostu się jej trzymaj. Nie przekraczaj swojego budżetu. Pamiętaj, że samochód używany będzie wymagał od czasu do czasu szczególnej uwagi: nowych opon, konserwacji i tym podobnych. Są też inne koszty eksploatacji, na które kupujący czasami zapominają, np. zakup paliwa czy ubezpieczenie.

Stwórz listę samochodów znajdujących się w kręgu Twojego zainteresowania
Nie jest żadną tajemnicą, że niektóre samochody używane sprawdzają się lepiej, niż inne. Mogą jednak kosztować więcej, niż porównywalne modele innych marek. Jeśli chcesz zaoszczędzić, rozważ więcej, niż jedną markę. Zalecamy sporządzenie listy trzech samochodów, które spełniają Twoje oczekiwania i zmieszczą się w Twoim budżecie.

Znajdź używane samochody do sprzedaży na Twoim obszarze 
Jednym z łatwych miejsc do rozpoczęcia poszukiwań są serwisy internetowe z ogłoszeniami o sprzedaży samochodów używanych. Aby znaleźć właściwy samochód, możesz filtrować wyszukiwanie według wielu kryteriów, w tym przebiegu, ceny i funkcji oraz marki. Dzięki nim zaoszczędzisz czas na poszukiwania.

Sprawdź auto przed zakupem
Nie wierz na słowo sprzedawcy, który twierdzi, że auto jest w idealnym stanie i nigdy nie miało najmniejszej stłuczki. Niektórzy sprzedający są w stanie zrobić wiele, aby sprzedać pojazd po korzystnej cenie. Sprawdź stan techniczny samochodu zwracając szczególną uwagę na stan karoserii, szyb, ogumienia, elementów wnętrza, silnika, układu kierowniczego i hamulcowego oraz zawieszenia. Jeżeli sam nie jesteś w stanie ocenić samochodu, skorzystaj z usług jednej z firm działających na polskim rynku, oferujących dokładny i rzetelny przegląd pojazdu używanego przed zakupem. Jedną z nich jest MotoControler. Profesjonalni eksperci samochodowi dokonają szczegółowych oględzin auta, sprawdzą jego historię i przygotują dla Ciebie raport wraz ze zdjęciami. Dowiesz się o każdej, najmniejszej rysie na karoserii czy awarii silnika. Będziesz w stanie podjąć świadomą decyzję o zakupie lub rezygnacji z zakupu. Usługi firmy dostępne są na terenie całej Polski. Wystarczy znaleźć najbliższy punkt.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.