Transport mebli

​Meble są szczególnym rodzajem towaru, który zwykle zamyka w sobie niezwykły kunszt produkcyjny, dbałość o wykonanie i wygląd każdego szczegółu, a także odpowiednią wartość materialną. Nie sposób wyobrazić sobie bez nich domu, czy biura. Nie kupujemy ich jednak codziennie, zwykle służą nam przez długie lata, dlatego jeśli już decydujemy się na taki krok, zależy nam na tym, aby miały one wysoką jakość i były nieuszkodzone.
 

Firmy transportowe mają duży problem z tym, aby dostarczyć te produkty w niezaburzonej i nieskazitelnej formie dlatego, że transport mebli należy do jednego z najtrudniejszych. Nikt z nas nie chciałby kupić danego produktu, który jest uszkodzony lub wybrakowany. Mebel poza posiadaniem aspektów praktycznych, ma spełniać również funkcje dekoracyjne i estetyczne. Rysy, ubite rogi czy zabrudzenia z pewnością zmniejszą jego atrakcyjność i nie zostaną zaakceptowane przez nabywcę.
 

Dlatego niezwykle ważne jest to, aby procesy logistyczne umożliwiły odpowiednie przygotowanie ładunku do transportu, tak, aby był on odporny na różnego rodzaju urazy mechaniczne. Należy tutaj zastanowić się nad tym, czy lepsze będzie przewożenie mebli złożonych, czy też rozmontowanych. Niektórych z nich rozłożenie na części jest niemożliwe, gdyż są wykonywane z jednego kawałku drewna, albo nie są skręcane czy klejone. Należy wówczas odpowiednio je zamocować i zabezpieczyć je przed przemieszczaniem się wewnątrz środka transportu. Warto również owinąć je specjalnymi kocami, które spowodują, że drewno będzie chronione przed możliwym zarysowaniem.

Jeśli mebel posiada jakiekolwiek uszkodzenia, nie będzie można go bowiem sprzedać w regularnej cenie, co spowoduje znaczne straty dla producenta. Szczególnie odczuwalne jest to, kiedy transportuje się meble wykonywane ręcznie, posiadające znaczącą wartość materialną. Jeśli zostanie on uszkodzony, trzeba wykonać kolejny egzemplarz, co jest niezmiernie czasochłonne i wymaga dużych nakładów pracy, przy jednoczesnym poniesieniu dużych strat finansowych. Warto więc zlecać transport mebli zaufanym firmom spedycyjnym, które wiedzą, jak z nimi postępować.
Jeżeli poszukujesz firmy przeprowadzkowej w Łodzi lub okolicach - koniecznie sprawdź Grot Transport oraz ich ofertę!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.