Sprawdzanie samochodu używanego przed jego zakupem – czy to konieczne?

​Na pytanie zadane w tytule możemy odpowiedzieć szybko – tak, to bardzo konieczne. Gdy kupujemy używany samochód, podstawa to chłodna głowa oraz tak naprawdę oczy dookoła niej. Niestety, ale coraz częściej kupujący trafiają na sprzedawców, którzy – mówiąc delikatnie – nie udzielają im wszystkich informacji na temat konkretnego pojazdu.

Mówiąc jednak dosadniej – wiele osób jest po prostu oszukiwanych. Pojazdy prezentowane są jako prawdziwe okazje, w znakomitym stanie technicznym, naprawiane w ASO, bez jakiejkolwiek stłuczki. Niestety, prawda bywa czasami znacznie inna – cofane liczniki, fałszowane książki serwisowe, brak informacji o wypadkach – tak prezentuje się ciemna strona handlu używanym pojazdami w Polsce. Co ważne, przedstawione przykłady znacznie częściej dotyczą samochodów sprowadzanych z zagranicy. W takich przypadkach znacznie łatwiej np. podrobić książki serwisowe, klientowi natomiast znacznie trudniej sprawdzić, czy faktycznie taki pojazd w taki ASO był serwisowany, czy też nie.

Czy ktoś może sprawdzić samochód przed zakupem za nas?

To, że samochód powinien być dokładnie sprawdzony, to sprawa oczywista. Jeżeli jednak sami nie jesteśmy w stanie takiego przeglądu przeprowadzić – w końcu nie musimy znać się na mechanice – pojawia się problem. Warto wtedy postawić na wiedzę i doświadczenie naszych znajomych lub rodziny. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również nasz mechanik, ale tylko w przypadku, gdy mamy do niego naprawdę duże zaufanie a pojazd, który nas interesuje, sprzedawany jest w naszej okolicy. Co jednak w przypadku, gdy nie ma nam kto pomóc?

Zachęcamy do sprawdzenia oferty firmy Motocontroler. Ich usługi polegają na sprawdzeniu dowolnego samochodu na terenie całej Polski. Jest to podwójnie korzystne rozwiązanie, jeżeli interesuje nas pojazd na drugim końcu kraju – wtedy nie poniesiemy kosztów dotarcia tam w celu samodzielnych jego oględzin.

Ceny takiej usługi zaczynają się od 289 zł – to naprawdę niewiele, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile może kosztować nas naprawa pojazdu, który tylko pozornie wydawał się sprawny. Co ważne, oględzin dokonują niezależni eksperci, do których należą np. byli rzeczoznawcy. To osoby z ogromnym doświadczeniem, które naprawdę znają się nie tylko na mechanice i motoryzacji, ale również na trikach sprzedających. Naprawdę nic się przed nimi nie ukryje.

Po oględzinach danego pojazdu i jeździe próbnej dostaniemy raport – w ciągu maksymalnie 48 godzin. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowym raportem pod adresem https://www.motocontroler.com/raport-samochodowy.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.