SuperCars

Klasa tak zwanych „potworów”.  Są to auta zewnętrznie podobne do aut WRC lecz pod karoserią drzemią dużo silniejsze silniki o pojemnościach 2 litrów i wyposażone w wielkie turbosprężarki, osiągające moce 600 KM! Dzięki napędowi na cztery koła auta te osiągają setkę już po 2.2 sekundy. Wyścigi aut tej klasy zawsze doprowadzają publiczność do wrzenia a kierowcy muszą się natrudzić aby auto mimo swej okrutnej mocy wykonywało ich każde polecenie.

 

Kierowcy klasy SuperCars Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Rallycross

pustak
Robert Czarnecki Czarnecki Robert

„Ninja attack” znany jest ze swojej brawurowej i efektownej jazdy potężnym Mitsubishi Lancer Evo 9.

 

 

 

hankiewicz_profilHankiewicz Paweł

Na swoim koncie ma  liczne tytuły między innymi Mistrzem RPP gr. N, II-Vce Mistrz RPP i V-ce Mistrz RPP. W RC zadebiutował w klasie SupeNationals gdzie walczył o zwycięstwo w generalce. Teraz wystartuje w klasie SuperCars w Skodzie Fabii MKII

 

idzikowski_bartosz_opis

Idzikowski Bartosz

To bardzo młody utytułowany kierowca kartingowy który swoją przygodę z Rallycrossem rozpoczął w sezonie 2015 za kierownicą Mitsubishi Lancera EVO X.

 

 

 

kabacinski_lukasz_opis

Kabaciński Łukasz

Mistrz Polski Rallycross w sezonie 2012 w klasie Supercars, w Rallycross Cup mogliśmy podziwiać Łukasza za kierownicą Subaru Impreza Supercar.

 

 

 

kempa_piotr_opis

Kempa Piotr

Znany również polskim fanom rallycrossu jako „Ken z bloków” zawodnik aktualnie startujący w klasie Supercars w której zdobył drugie miejsce w sezonie 2015.

 

 

kleina_andrzej_opis

Kleina Andrzej

Zawodnik startujący klasykiem motorsportu, piękną Lancią Deltą Integrale w grupie Supercars

 

 

 

kozak adam Kozak Adam

Znany jest z bardzo szybkiej jazdy w samochodach które sam buduje. Potężne Clio Adama już nie raz pokazało że potrafi walczyć o najwyższe miejsce podium, niestety awarie wieku dziecięcego samochodu Adama wyeliminowały go z walki o zwycięstwo w grupie Supercars.

 

 

kuchar_tomasz_opis

Kuchar Tomasz

Ikona polskich rajdów samochodowych. Na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów w RSMP, od sezonu 2016 Tomek będzie się ścigał w Mistrzostwach Polski Rallycross za kierownicą Subaru Impreza w klasie Supercars

 

 

 

Mateusz Ludwiczak Ludwiczak Mateusz

Mimo że na co dzień mieszka w Irlandii Mateusz regularnie startował w cyklu Rallycross Cup co zaowocowało drugim miejscem w grupie Supercars 2014 oraz trzecim w sezonie 2015.

 

 

 

z12_osm2Osmański Łukasz 

Bardzo szybki zawodnik klasy Supercars. Niestety w poprzednich sezonach często napotykał na problemy techniczne co pokrzyżowało plany w zdobyciu dobrego wyniku w sezonie 2015.

 

 

 

z12 Osmański Szymon 

Bardzo charyzmatyczna postać polskiego Rallycrossu. Łukasz ściga się w klasie Supercars Mitsubishi Lancerem Evo X.

 

 

 

 

otto_mikolaj Otto Mikołaj

Doświadczony zawodnik kartingowy i rallycrossowy. Po kilku latach przerwy powraca do czynnego ścigania w rallycrossie za kierownicą auta Mitsubishi Lancer

 

 

palczewski_maciej_opis Palczewski Maciej

Popularny „Mahol” znany jest z wielkiego poczucia humoru ale też świetnej jazdy swoim subaru Impreza.

 

 

 

marcin_wicik_profil_rcc Wicik Marcin

Kolejna ikona polskiego Rallycrossu. Charakterystyczne pomarańczowe samochody Marcina z klasy Supercars na stałe wpisały się w historię tej dyscypliny. Ostatnio jednak mogliśmy podziwiać Marcina w klasie Supernationals.

 

 

 

zoll_opis2

Zoll Łukasz

Wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski Rallycross. Od początku powstania Rallycross Cup Łukasz zapisał na swoim koncie już 3 Puchary Polski za zwycięstwo w klasie Supercars.