Jak rozpoznać auto po powodzi?

​Z reguły auto po powodzi na przyszłość nie wróży niczym dobrym. Jak się okazuje, takich samochodów na rynku nie brakuje. Takie auto dla handlarzy to świetna okazja, którzy za bezcen skupują samochody. Jest to świetna okazja na zarobek. Zazwyczaj pojazdy po przejściach pojawiają się w komisach niedługo po powodziach.

Jak poznać auto po powodzi i jakie może mieć oznaki?

Istnieje kilka bardzo cennych wskazówek, które mogą świadczyć o tym, ze samochód jest po powodzi. Przygotowując się do zakupu samochodu używanego, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Mianowicie nie tylko nr VIN pojazdu, jego wygląd, cenę i rocznik i skąd pochodzi. Jeżeli np. w Niemczech była powódź to wiele samochodów może trafić na polski rynek motoryzacyjny. Na co więc zwrócić uwagę, by rozpoznać, czy auto jest popowodziowe?

  • Auta po powodzi mogą kryć ślady błota lub pleśni tam, gdzie jej nie powinno być. Tak samo, jak woda i wilgoć w nietypowych miejscach.
  • Wielka okazja cenowa, którą oferuje sprzedawca. Może to świadczyć, że auto jest po powodzi. Warto się upewnić, dlaczego cena jest niska.
  • Może się pojawić nieprzyjemny zapach wilgoci i pleśni. Osoby bardziej wyczulone na zapachy z pewnością wykryją ten odór. W takich sytuacjach trzeba samochód solidnie przygotować do sprzedaży.
  • Powinno się zwrócić uwagę na styki elektryczne na przykład przy styku przyczepki. Jeśli nie zostały wymienione przed sprzedażą lub solidnie wyczyszczone, to mogą nosić ślady wilgoci. Może się zdarzyć, że niekiedy może się z nich również wydobywać woda.

To, że auto popowodziowe ma wyraźne ślady zalania, nie oznacza, że jest autem najgorszego sortu. Trzeba być jednak bardzo czujnym. W innym przypadku istnieje możliwość, że wiele będzie trzeba włożyć w naprawy.

Jak jeszcze można sprawdzić, czy samochód jest po powodzi?

Samochód narażony na długą obecność w wodzie zachowa zapach wilgoci. Zwłaszcza gdy sprzedawca nie zainwestował w szczegółowe przygotowanie pojazdu do sprzedaży. To nie wszystkie wskazówki, które pozwolą rozpoznać, czy samochód jest po powodzi. Warto również zajrzeć do styków kostek elektrycznych, które po zalaniu będą zaśniedziałe. Miejscowo mogą dodatkowo zatrzymywać wodę.

Ponadto samochód po powodzi może mieć również resztki błota w miejscach trudno dostępnych. Należy sprawdzić, czy wilgoć i błoto nie znajdują się pod tapicerką, na siedzeniach oraz drzwiach. Zajrzeć można również na i pod deskę rozdzielczą. Mogą się tam kryć również zacieki, odbarwienia i plamy. Auto po powodzi może również wyjść na jaw po dokładnych oględzinach lakieru. Szczególnie na nim mogą się znajdować odbarwienia lub zacieki. Poza tym należy również zwrócić uwagę na reflektory, czy nie są zaparowane, a światła odblaskowe zmatowiałe.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.