Co trzeba wiedzieć, jeżeli planujemy zakup samochodu używanego?

Kiedy decydujemy się na zakup używanego pojazdu, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to zadanie proste. Możliwe jest, że część osób będzie chciała nas oszukać, proponując rzekomo znakomite samochody, które tak naprawdę będą posiadały liczne ukryte wady – niestety właśnie tak często prezentuje się nasz, polski rynek samochodów używanych.

I to podstawowa rzecz, z której powinniśmy sobie zdawać sprawę. Jeżeli zobaczycie samochód w niesamowicie niskiej cenie, w znakomitym stanie – zachowajcie chłodne głowy, jednocześnie w każdym z takich przypadków powinna odpalić się Wam czerwona lampka ostrzegawcza. Warto wiedzieć też coś o sobie – często chcemy wierzyć w to, że udało nam się trafić na okazję. Z psychologicznego punktu widzenia bardzo atrakcyjne są dla nas oferty, gdy wiemy, jak dużo oszczędzamy. Widzimy w tym czysty zysk – dlatego tak często kupujemy tak dużo rzeczy na sezonowych wyprzedażach. Podobne mechanizmy mogą przekładać się właśnie na moment, w którym przyjdzie nam zakupić używany pojazd.

Często sami sprzedający podkręcają atmosferę. Dowiadujemy się, że zaraz ktoś przyjdzie oglądać ten samochód, że niemal na pewno go kupi – widzimy, jak nasza wspaniała okazja się ulatnia. W takich właśnie momentach stawiamy wszystko na jedną kartę… i często przegrywamy. Okazuje się bowiem, że nasz wymarzony pojazd był znakomitą okazją tylko na papierze i w ustach sprzedającego. W praktyce okazuje się, że ma on liczne wady, które musimy usunąć – a to kosztuje na tyle dużo, że cały zakup zdecydowanie nie zalicza się do opłacalnych inwestycji.

Dlatego warto poznać stan techniczny danego pojazdu, taki prawdziwy – jeżeli sam nie potrafisz go ocenić, postaw na specjalistów. Motocontroler zajmuje się sprawdzeniem używanych samochodów dla swoich klientów – ceny ich usług zaczynają się już od 289 zł. To znacznie mniej, niż najmniejsze naprawy – a co, jeżeli ktoś chce ukryć przed tobą potencjalne uszkodzenie uszczelki pod głowicą? Zanim zdecydujesz się kupić samochód – sprawdź go lub zleć to firmie Motocontroler. Więcej o ich ofercie dowiesz się na stronie internetowej https://www.motocontroler.com, na którą serdecznie zapraszamy!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 645 978

E-mail: kontakt@rallycrosscup.pl

Strona informacyjna dotycząca specyfiki transportu samochodowego, kolejowego i nie tylko. Poradnik dotyczący najlepszych form transportu towarów w zależności od ich rodzaju i gabarytów.