PRX Bednary już w tę sobotę

Po rundzie w Czechach PRX Mistrzostwa Polski wracają do ojczyzny. Powrót o tyle ważny, że będzie to pierwsza runda na nowym torze w Bednarach w Sobiesław Zasada Centrum. Tor przeszedł już pierwsze testy i zawodnicy przyznają, że będzie to jeden z najbardziej technicznych torów w kalendarzu PRX. Szybkie zakręty, techniczne 90-tki, nawroty oraz sekcja szutrowa z hopą daje gwarancję świetnego wodowiska. Oprócz najwyższych rangą zawodów Rallycrossu w Polsce i pierwszej rundy Pucharu Polski Rallycross Cup, będzie to także VIII runda Mistrzostw Europy Strefy Centralnej. Dla zawodników z zagranicy jest to przedostatnia runda cyklu i mogą rozwiązać się już teraz kwestie tytułów w poszczególnych klasach.

W klasie Supercars w Mistrzostwach Polski na prowadzeniu jest Paweł Hankiewicz posiadając 4 punkty przewagi nad Tomkiem Kucharem. Zapowiada się więc świetna walka tym bardziej, że włączyć się w nią może Mikołaj Otto zajmujący obecnie 3 miejsce z 7 punktową stratą do Tomka.

W generalce grupy Supernationals na prowadzenie, po fantastycznej dla niego rundzie w Sedlcanach, wysunął się Alan Wiśniewski i posiada dwu punktową przewagę nad świetnie dysponowanym w tym roku Pawłem Melonem. Ze sporą stratą do pierwszej dwójki, po defekcie skrzyni w finale w Czechach, na trzecim miejscu plasuje się Marcin Perzyna, który za plecami ma ubiegłorocznego Mistrza klasy Supercars Łukasza Zolla.

W klasie Seicento Cup pierwsze miejsce zajmuje bardzo dobrze jadący w tym roku Łukasz Grzybowski, który posiada już 13 punktową przewagę nad Marcelem Grudzińskim. Stawkę podium uzupełnia Jakub Wyszyński.

Na piątek przewidziane jest Badanie Kontrolne, a prawdziwe emocje zaczną się w sobotę od godziny 10:30 na kiedy to jest przewidziany początek kwalifikacji.

Zapraszamy do kibicowania. Będą skoki, wyprzedzania, efektowne slajdy i kontaktowa jazda bok w bok. Wpadajcie na tor!!

 

Piątek (02.09.2016):

▪ 15:00 Otwarcie Parku Maszyn

▪ 16:00 – 21:00 Badanie Kontrolne

Sobota (03.09.2016):

▪ 09:00 Odprawa z zawodnikami

▪ 09:30 – 10.15 Trening Wolny

▪ 10:30 Biegi Kwalifikacyjne

▪ 15:00 Półfinały A, B

▪ 16:00 Finały

komentarze