Karting i SuperCar w jednym sezonie

Najmocniejsza klasa SuperCars powiększy się o nową postać. Debiutant w Rallycross Cup, ale jednocześnie bardzo doświadczony kierowca kartingowy i wyścigowy. Bartosz Idźkowski wystartuje Mitsubishi Lancerem EVO X podczas eliminacji w Słomczynie i w Toruniu. Młody zawodnik ma już za sobą pierwszą sesję treningową na torze w Słomczynie. Podczas I i II rundy okaże się jak poradzi sobie w najmocniejszej klasie czyli SuperCars. Konkurencja jest spora, a to tylko podniesie widowiskowość i kibice otrzymają bardzo dużą dawkę wyścigowych emocji.

Bartosz Idźkowski dołączył do SuperCars w Rallycross Cup

Bartosz Idźkowski: Z Mitsubishi Lancerem miałem do czynienia nie od dziś. Od 2008r dysponowałem takim autem w wersji seryjnej wiec już troszeczkę go poznałem. Zaś jeśli chodzi o tego lancera prowadzi się on nieporównywalnie do serii i myślę że dysponuje wystarczającą mocą jak na mój debiut w Rallycrossie. Interesuję się tą dyscypliną nie od dziś. Od małego jeździłem oglądać Mistrzostwa Europy w Słomczynie więc konfiguracja toru jest mi dobrze. W czwartek zaś pierwszy raz zasiadłem za kierownicą na torze. Bardzo szybko znalazłem optymalny tor jazdy. Myślę że szybkość jak na pierwszy raz była nie najgorsza. Wszystko się okaże w weekend jak będzie porównanie z innymi kierowcami. Konkurencja jest mi znana, ponieważ śledziłem ubiegłoroczne wydarzenia Rallycross Cup.
Plany na sezon są dość obszerne bo startuje aż w 3 kategoriach motosportu. Jadę w tym roku Mistrzostwa Europu i Świata w kartingu i całą serie Word Series Karting w kategorii KZ2, najszybszej kategorii występującej w kartingu – 6 biegowy, rozwijający prędkość 170km/h. W planach jest tez WSMP w kategorii Maluch Trophy. No i oczywiście Rallycross Cup na krajowych obiektach w Słomczynie i w Toruniu.

Bartosz Idźkowski dołączył do SuperCars w Rallycross Cup

Bartosz Idźkowski dołączył do SuperCars w Rallycross Cup

 

komentarze