Z Kartingu do Rallycross Cup

Automax Rallycross Team z dumą przedstawia nowego zawodnika Marcela Grudzińskiego, który zaliczy pełny sezon cyklu Rallycross Cup w klasie Seicento Cup! Będzie on startował Fiatem Seicento przygotowanym przez Automax Motorsport pod przewodnictwem Krzysztofa Skorupskiego.

Marcel jest bardzo utalentowanym i bardzo młodym zawodnikiem, na swoim koncie ma już mnóstwo zwycięst zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Zdobywał Puchar Rotax  Mini Max, Puchar EASYKART, a także zajmował świetne miejsca podczas światowych i europejskich finałów zarówno EASYKART, ROKCUP jak i WSK EURO SERIES. Mimo tak dużego doświadczenie w kartingu Marcel ma dopiero 15 lat.

Marcel Grudziński | z kartingu do Rallycross Cup

Marcel Grudziński:  „Moim celem był i jest nadal karting na najwyższym poziomie, a następnie bolidy jednomiejscowe , kiedyś może coś więcej. Niestety są to bardzo drogie kategorie i nie mam możliwości póki co tego kontynuować . Ostatnio popróbowałem paru rzeczy i zdecydowałem się na starty w Rallycross Cup, który również mnie bardzo fascynuje i jest fun z jazdy! Pojawiły się nowe możliwości i cieszę się , że nie będę siedział w domu .Cieszę się również bardzo, że dołączyłem do zespołu Automax Rallycross Team, którym kieruje Krzysztof Skorupski.
Zespół przygotował mi bardzo dobry samochód , jest bardzo miła atmosfera, a co najważniejsze mam się od kogo uczyć. Przed pierwszymi zawodami, które odbędą się pod koniec maja nie mam wielkich oczekiwań ponieważ to coś nowego dla mnie i muszę się jeszcze dużo nauczyć.
Jestem bardzo zadowolony z pierwszych testów, było super :) Czas pokaże czy zostanę w tej dyscyplinie na dłużej .Nareszcie wracam do rywalizacji i to jest najważniejsze !!!!
Dziękuję i pozdrawiam ludzi którzy mi kibicują i mnie wspierają !”

 Marcel Grudziński | testy na torze w Słomczynie

Skorupski Krzysztof: „W tym sezonie nie udało nam się uzbierać wystarczającego budżetu aby móc kontynuować starty na poziomie mistrzostw świata. Jednak Rallycross jest częścią naszego życia i dlatego realizujemy się w innych jego obszarach. Oprócz aktywnego uczestniczenia w tworzeniu polskiego cyklu Rallycross Cup, w tym roku poraz pierwszy oficjalnie wystawiamy samochód dla nowego zawodnika. Bardzo się cieszę, że tym zawodnikiem będzie Marcel. Niewątpliwie ma wielki talent o czym świadczą nie tylko jego osiągnięcia, ale również tempo jakie pokazał na pierwszych testach oraz co dla mnie najważniejsze, wykazał się umiejętnością współpracy w zespole oraz współpracy z mechanikami. Myślę, że Marcel bardzo szybko przystosuje się do Rallycrossu i zupełnie nowego dla niego samochodu i już w tym sezonie będzie gotowy do walki o miejsca na podium.”

 

Pierwsza runda w której będzie można zobaczyć Marcela w zespole Automax Rallycross Team już 30 maja, zapraszamy!

Marcel Grudziński | testy na torze w Słomczynie

Marcel Grudziński | testy na torze w Słomczynie

komentarze