strefa kibica

001

Mistrzostwa Polski PRX to cykl zawodów rallycross stworzony przez RC Promotor Polska w współpracy z Polskim Związkiem Motorowym w którym biorą udział najlepsi Polscy zawodnicy w tej dyscyplinie. Rallycross rozwija się w zawrotnym tempie. W Ameryce cykl Global Rallycross zgromadził już takie gwiazdy jak Sebastien Loeb, Marcus Gronholm, Travis Pastrana czy Ken Block, w Europie Rallycross też przeżywa rewolucje a to za sprawą firmy IMG która zmienia oblicze cyklu zapewniając jego ogromną medialność i ściągając takie gwiazdy jak Petter Solberg. Rallycross jest pełną walki bok w bok potężnych aut dyscypliną w której zawodnicy ścigają się na asfaltowo-szutrowych torach o długości okrążenia nieco ponad 1 km co daje kibicom niepowtarzalną okazję do oglądania całej rywalizacji z jednego miejsca. Auta w rallycrossie osiągają moc 600 koni mechanicznych, a osiem takich aut w pierwszym zakręcie jest wręcz skazane na kontaktową walkę o pierwsze miejsca.

Zawody Rallycross to nie tylko sam sport to także okazja do spędzenia czasu z rodziną. W przerwie od ścigania będą państwo mogli zobaczyć mnóstwo atrakcji. Od przejazdów pokazowych aut sportowców z rożnych dyscyplin poprzez masę atrakcji dla małych dzieci, konkursów po zabawy związanych z motorsportem i nie tylko.

Kolejną atrakcją jest możliwość oglądania aut w parku serwisowym podczas przerw w zawodach oraz mechaników ciężko pracujących aby w krótkim czasie przywrócić auto do 100 procentowej sprawności.

Kolejną atrakcją dla odważnych będą także organizowane przejazdy na fotelu pasażera po torze rallycrossowym z zawodnikami biorącymi udział w zawodach.

Ponieważ zawody są dwudniowe po sobotnich zmaganiach wieczorem będzie można liczyć też na inne atrakcje takie jak koncerty zespołów muzycznych.

RC Promotor Polska jest pewny że to zupełnie nowe i innowacyjne podejście do zawodów zapewni państwu cały weekend wspaniałej zabawy, w towarzystwie szybkich aut walczących w tej wspaniałej dyscyplinie jaką jest Rallycross. Zapraszamy!