Chrzest Bojowy dla Mateusza Mruka

II i III runda Rallycross Cup w Toruniu były debiutem w serii rallycross dla Mateusza Mruka. Mimo iż jest to doświadczony zawodnik PPJB, ma na swoim koncie dwa zdobyte puchary, to wszyscy zastanawiali się jak poradzi sobie w wyścigu samochodów.

Chrzest niczym w wojsku nie dał zawodnikowi ani serwisowi nawet na chwilę oddechu. Na zupełnie nowym obiekcie, w nowym aucie Mateusz próbował dorównać doświadczonym kolegom. Taryfa ulgowa szybko się skończyła co było widać po śladach na nadwoziu. W kwalifikacjach pierwszego dnia Mateusz plasował się w okolicy szóstego miejsca. W finale udało się awansować na czwartą pozycję.

Drugiego dnia po wypadku przy wejściu w Joker Lap do akcji musieli wkroczyć mechanicy, aby auto nadawało się na do jazdy. Do tego doszły problemy z układem chłodzenia. Z pomocą przyszli także inni zawodnicy i udało się ukończyć jedną kwalifikacje aby dostać się do finału i tam powalczyć.

W biegu finałowym trzeba było odrobić straty z całego dnia i stopniowo plan udawało się realizować. Konkurenci trochę pomogli gdy zajęli się walką między sobą. Mateusz wywalczył drugą pozycję co było najlepszą nagrodą dla zespołu za ciężką pracę przy aucie.

Mateusz Mruk:Pierwszy start w Rallycrossie był jak najbardziej udany! W sobotę i niedzielę udało się stanąć na podium z doświadczonymi zawodnikami tej dyscypliny. Sobota, 4 miejsce w SuperNationals i 3 miejsce w klasie, natomiast niedziela przerosła moje oczekiwania co do wyniku, kolejnego dnia było to już 2 miejsce i 1 w klasie! Oczywiście nie było łatwo i nie obeszło się bez problemów, ale serwis nie poddawał się i mogliśmy jechać dalej. Pierwszy start to świetna nauka i zupełnie nowe rzeczy z którymi mielismy doczynienia, dzięki temu możemy lepiej przygotować sie do kolejnej rundy. 

Po tym wszystkim chciałbym podziękować rodzinie za wsparcie i pomoc w realizowaniu moich marzeń. Serwisowi za walkę do ostatniej chwili i za dobrze przygotowane auto, kierowcom z parku maszyn za udostępnianie sprzętu i części i każdej kolejnej osobie która pomogła nam w tych trudnych momentach.

serwis_mateusz_mruk

Rallycross Cup II i III runda Toru? 2014

komentarze